Features of National Design in Ukraine.

Features of National Design in Ukraine.

/
Thu. 30.01.20
Тут узагальнені та зібрані короткі тези власників бізнесу, директорів і HR менеджерів, а також інших представників роботодавця, які просто регулярно зустрічаються в оголошеннях про роботу чи звучать на співбесідах з роботодавцями.

Дизайнер – це: людина яка знає комп’ютер і програму при цьому зовсім не обов’язково мати навіть базову художню / мистецьку освіту, а найголовніше творчий потенціал / талант / божий дар взагалі не зрозуміло, як визначити, поміряти тим більше використовувати.

Дизайнер – це: штатна ворожка провидець, що може працювати без «технічного завдання» і «референсів», замірів приміщення та побажань замовників / власників. Він має величезний досвід проектування по методу «пальцем в небо» з гарантією фінансового результату.

Дизайнер – це: такий собі універсальний працівник і йому не важливо, що там «ліпити» інтер’єр / сайт / одяг / меблі / поліграфію / упаковку він точно впорається, адже ми ж йому гроші, платимо.

Дизайнер – це: фахівець, який однаково добре працює мінімум у 10-15-ти CAD і графічних програмах.

Дизайнер – це: така людина, яка у свої неповні 23 роки має досвід роботи дизайнером, як мінімум 20 років і величезне портфоліо з виконаними об’єктами.

Дизайнер – це: людина, у якої вік зупинився і завмер на позначці в 35 років, а свою статеву приналежність, він змінює дуже швидко щоб негайно відповідати вимогам вакансії: або він особина М / Ж або невизначеної статі.

Дизайнер – це: до 40 років, а потім це вже не дизайнер і ви точно нам не підійдете ми хочемо молодше / енергійніше / креативніше / стресу стійкіше / який буде не нормовано працювати.

Дизайнер – це: менеджер по роботі з клієнтами, він заміряє, працює кошторисником, візуалізатором, ретушером фото, фотографом, конструктором, інженером, технологом, виконробом, постачальником, маркетологом, контент менеджером та інше. Я думаю, можна дописати ще безліч професій і ви не помилитесь.

Дизайнер – це: людина, у якої немає дітей просто за визначенням, адже це заважає роботодавцю та відволікає дизайнера від роботи постійними дитячими лікарняними, дитячими святами, спортивними секціями.

Дизайнер – це: така людина, яка повністю і без окремо відповідає за продажі та може гарантувати 100%-ий результат, бо просто так хоче власник або директор.

Дизайнер – це: людина, яка шкідливо думати про гроші або зарплати. Його доля працювати «за що дали» від 100 євро в місяць і до 950 євро на місяць, і в цьому місці настає стелю в Україні в 95% випадків. Про авторські відрахування з продажів взагалі говорити не можна, адже це табу, оскільки роботодавець навіть і чути про це не хоче.

Дизайнер – це: фахівець, який і так все знає, навіщо дизайнера чомусь новому вчити, тільки гроші витрачати і на виставки його посилати не треба, хвала Богу інтернет є. Усе там і візьмемо, а в крайньому випадку скопіює чуже.

Дизайнер – це: такий індивідуум якому не потрібне визнання і популярність адже його може конкурент перекупити або дизайнер може зарплату більше попросити, тому що він визнаний авторитет. Ні, та ще раз ні, ми не розміщуємо імен авторів проекту, адже ми «велика фірма».

Роботодавці, сподіваюся, впізнають свої оголошення про роботу й їх виправлять, так, як вони порушують гарантоване, державою України, право людини на роботу дотримання КЗпП, гендерна рівність, право мати сім’ю та дітей, право отримати за свою працю адекватну матеріальну винагороду.

Зроблять правильні висновки і почнуть змінюється та міняти свої бізнеси в сторону цивілізованої роботи та світової практики роботи з дизайнерами.

Дизайнери будуть відстоювати адекватні умови роботи та оплати, а також свої авторські права й об’єднаються в профільні асоціації для лобіювання своїх інтересів і впровадження міжнародних стандартів роботи та систем навчання.

P.S. Усе вищесказане є реальним і торкнулося мене особисто та колег у різний період моєї 30 річної робочої практики дизайнером і арт-директором.

З повагою, CDO студії дизайну Валерій Сухицький